03 sierpnia 2007

Powstanie Warszawskie na stronach partii

Większość liderów politycznych coraz częściej i głośniej mówi o heroizmie walki powstańczej. Większość wspomina też o konieczności pamiętania o bohaterstwie Warszawy i jej mieszkańców. To bardzo dobrze. Tak powinno być w każdym kraju, który chce budować swoją tożsamość i zachować pamięć historyczną.
Narzędzia, jakimi dysponują politycy i ich partie są obecnie niezliczone. Przyjrzałem się najprostszemu, ale chyba też najbardziej dostępnemu w Warszawie, jakim mogą posługiwać się politycy, by pamięć o powstańczej Warszawie była wieczna. Strony internetowe. Poniżej prezentuję mój własny, króciutki raport a raczej przegląd ze stron internetowych partii parlamentarnych.
Zaczynam od mojej „ulubionej partii” – Platformy Obywatelskiej RP. Adres strony: www.platforma.org. Ostatnia wiadomość na stronie głównej z 23 lipca dotyczy tragicznego wypadku polskich pielgrzymów we Francji. O Powstaniu Warszawskim ani słowa. Ze względu na sympatię do tego ugrupowania sięgam jeszcze do strony warszawskiej PO. Niespodzianka. Jest krótka notatka o wybuchu powstania. News wrzucony 1 sierpnia o godzinie 12.15, tytuł: 63. rocznica Powstania Warszawskiego (adres strony http://www.warszawa.platforma.org/).
Prawo i Sprawiedliwość – www.pis.org.pl. Pierwsza informacja w aktualnościach dotyczy powstania. Dodatkowo kilka linków do wydarzeń towarzyszących, w których uczestniczyli politycy tego ugrupowania oraz oddzielny link do zdjęć z uroczystości upamiętniających powstanie. Pełen profesjonalizm.
Kolejne ugrupowanie to: SLD. Zaglądam na stronę www.sld.pl. Trochę ciężko się przebić przez tę stronę, ale w aktualnościach pod datą 1 sierpnia widnieją cztery informacje. Żadna nie dotyczy Powstania Warszawskiego.
Kolejna partia to Samoobrona. Adres strony www.samoobrona.pl. Niestety także ta witryna nie zawiera informacji o Powstaniu Warszawskim.
Następnie LPR. Na portalu www.lpr.pl jest krótka notatka zatytułowana: 63 lata temu wybuchło Powstanie Warszawskie. I tyle. Jak na partię odwołującą się do wartości narodowościowych, wyzwoleńczych – można było oczekiwać więcej. Niezaprzeczalny jest jednak fakt, że o powstaniu nie zapomniano.
Kolejne ugrupowanie to PSL. Adres strony www.psl.pl. Trochę skomplikowane dojście do aktualności, ale jeśli czegoś nie przeoczyłem (a nie sądzę) to na stronie chłopo-rolników nie ma śladu o powstaniu.
Tym razem podsumowania nie będzie. Niech każdy warszawiak sam wyciągnie wnioski.

Brak komentarzy:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...